Image - 2024-05-19T204347.108

School games – kvalifikační kolo

19. 5. 2024

Ve středu 15.5. se asi 200 žáků z naší školy vydalo na další sportovní výzvu, tentokrát v rámci nového projektu SCHOOL GAMES, největší akce tohoto druhu v našem regionu! Motto tohoto projektu je: ZÁBAVNOU CESTOU KE SPORTU, PROTOŽE V KAŽDÉM Z NÁS JE SPORTOVEC. Pro ty nejmenší byla připravena sportovní aréna, ve které si mohli vyzkoušet připravené sportovní disciplíny: atletiku, fotbal, ragby, házenou, ringo a petanque. Starší žáci změřili své výkony s dalšími 6 školami z obvodu Ostrava – Jih  v jednotlivých disciplínách: in-line biatlon, racing formula, vybíjená, přehazovaná, fotbal, streetball a atletika. Do velkého finále, které se uskuteční 24.6. postoupily vždy dvě nejúspěšnější družstva v každé disciplíně a kategorii. A naše škola byla opravdu úspěšná! Na finálovém dni budou o medaile soutěžit tyto družstva: ve fotbale – žáci 3. – 5. ročníků, dívky 6.-7. ročníků, dívky 8. – 9. ročníků a chlapci 6.-7.ročníků, ve streetballu – dívky 6 .-7. ročníků, dívky 8. – 9. ročníků, chlapci 6. – 7.ročníků a chlapci 8. – 9.ročníků, ve vybíjené – chlapci 8. – 9. ročníků a dívky 8. – 9. ročníků, v přehazované – dívky 8. – 9. ročníků a chlapci 8. – 9.ročníků, v in-line biatlonu – Adam Doubrava a Sára Valášková. Všem sportovcům děkujeme za skvělé výkony, gratulujeme postupujícím a přejeme jim hodně sil ve finálovém kole!

Autorem některých fotografií je pan Boris Spiller.