MicrosoftTeams-image (573)

Pěšky do školy 8.C

5. 10. 2023

Sotva jsme se vrátili z Chorvatska, čekala nás ve škole nová výzva s ekologickou a dopravní tématikou. Podpořili jsme svou účastí celostátní výzvu Pěšky do školy. Do akce se zapojili všichni, kteří zrovna nebyli nemocní. Děti chodily do a ze školy primárně jen pěšky, případně jezdily na kolech, koloběžkách nebo skatech. I ti, kteří jezdí ze vzdálenějších míst, se k výzvě připojili tak, že vystoupili například o dvě zastávky dříve a došli do školy zbytek pěšky. V rámci projektové výuky děti tentokrát vyplňovaly ,,Rébus pro piráty silnic“, který pro ně připravila třídní učitelka. A tak se dozvěděly několik zajímavostí o dopravě v různých koutech světa, např. ve kterých zemích se jezdí narozdíl od nás vlevo, kde se v Evropě dá projet tunelem pod mořskou hladinou, do jaké nejvyšší nadmořské výšky se dá vyjet v Evropě autem, či jak se jmenuje nejpopulárnější dopravní prostředek v Thajsku, ale i ve které zemi je nejhustší síť lodních dopravních linek. Všichni se zhostili výzvy na výbornou.