Chorvatsko 8. C

5. 10. 2023

Hned v druhém týdnu měsíce září si žáci 8. C prodloužili prázdniny a horké letní dny strávili u moře v chorvatské Crikvenici. Někteří strávili poprvé v životě několik dnů bez svých rodičů v zahraničí. Pro některé z dětí byl pobyt u moře navíc životní premiérou. Všichni museli zvládnout samostatně nejen noční přejezdy autobusem přes Slovensko, Maďarsko, Slovinsko a Chorvatsko, ale také se sami sbalit při návratu domů. Díky zajištěnému stravování v restauraci hotelu se pilovala etiketa a patřičné společenské návyky, u moře se nejen plavalo a opalovalo, ale hrály se také karty i míčové hry, zatímco odpolední a večerní programy vyplňovaly společné aktivity, soutěže a kvízy v týmech, diskotéka, zpívání s kytarou na pobřeží, ale i procházka podél pláže až do centra Crikvenice. Výlet si všichni „účastníci zájezdu“ užili skvěle, vznikla nová přátelství mezi vrstevníky, děti se naučily pár nových chorvatských slovíček, ale zároveň jsme poznali neznámý kousek jadranského pobřeží v oblasti Kvarnerského zálivu.