lysá hora

Turistický kroužek – Výšlap na Lysou horu

11. 6. 2024

Tak je to tady, náš poslední výšlap v tomto školním roce a to na nejvyšší horu českých Beskyd – naši milovanou Lysou horu – máme úspěšně za sebou. Vyrazili jsme ze Svinova vlakem Lysohor na Ostravici a odtud šlapali po červené. Počasí nám přálo a za odměnu nás na vrcholu čekal skvělý oběd a čepovaná kofola. Některé maminky nám napekly buchty, děkujeme, pošmákli jsme si. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v potoce, kde jsme si osvěžili nohy a umyli zpocené obličeje. Z Ostravice jsme opět jeli Lysohorem směr Ostrava, avšak cestou jsme zažili velké dobrodružství. Náš vlak začal cestou dýmit a později i hořet, chytly elektrické kabely, tak jsme byli evakuování ve stanici F-M a byli přivoláni hasiči. Čekali jsme dvě hodiny na další spoj, ale aby nám to utíkali rychleji, skočili jsme si ještě na nanuk. Celkem jsme cestovali čtyřmi vlaky. V jednom z nich jsme narazili na milé lidi s roztomilým psem, který se pořád mazlil. Počasí bylo slunné, kromě pár puchýřů a bolavých nohou máme také opálené nátělníky a trička s rukávy. Děkujeme všem členům turistického kroužku za přízeň, naše výšlapy byly skvělé a plné legrace. S láskou, nejen k horám, vaši učitelé, turisťáci. Děkujeme