IMG_20231004_102326

Projekt „Řemeslo má zlaté dno“

6. 10. 2023

Gratulace žákům devátých ročníků za skvělou reprezentaci naší školy na soutěži ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO.

Jedná se o soutěž šestičlenných družstev, ve které žáci plní jednotlivé soutěžní úkoly v praktických, odborných i vědomostních programech zaměřených na řemeslné a odborné činnosti. Projekt Řemeslo má zlaté dnobyl realizován ve dnech 4. a 5. 10 .2023 na SŠSS Krakovská. Pro soutěžící družstva byla připravena interaktivní stanoviště, na kterých se prezentovalo konkrétní řemeslo či obor praktickým úkolem. Pro nesoutěžící byl v sále připraven program typu: barmanská show, sebeobrana, robotika, virtuální realita, atd.

Dvě družstva našich deváťáků si během těchto dvou dnů vyzkoušela vlastní předpoklady pro různorodé činnosti související s daným oborem.

Všem se dařilo velmi dobře: 9. A získala 3. místo a následně družstvo z 9. B a 9. C třídy pak dokonce 2. místo v této náročné soutěži. Soutěžící byli za 3. místo oceněni stylovou nákupní taškou a za 2. místo získali každý vstupenku 1+1 do HopJump centra v Dolních Vítkovicích.

Žáci formou soutěže získali lepší přehled o zaměření učebních oborů a odborných středních škol v ostravském regionu.

Všem blahopřejeme!