MicrosoftTeams-image (61) (4)

Mezinárodní projekt City Nature Challenge (CNC)

24. 4. 2024

Jedná se o projekt mapování biodiverzity v katastru města Ostrava. Soutěží proti sobě mnoho světových měst, v ČR se zapojila Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice, Uherské Hradiště a Veselsko. V rámci Ostravy proti sobě soutěží také základní a střední školy, nejúspěšnější tři školy budou odměněny. Projekt probíhá POUZE ve dnech 26. – 29. 4. 2024. Účelem je nafotit co největší počet druhů (živočichů, hub, rostlin – včetně mechů a lišejníků). Nefotíme vyloženě domácí zvířata (třeba mazlíčky) a také evidentně okrasné rostliny (tulipán na záhonku v parku například ne). Fotografie musí být pořízeny v katastru Ostravy (na stránkách projektu i v projektu v aplikaci je katastr vyznačen). Fotografie se nahrávají do aplikace iNaturalist (je třeba ji mít nainstalovanou), naše škola dostane svůj vlastní profil na aplikaci, do které se žáci (i učitelé a rodiče), kteří se budou chtít zapojit, jednoduše přidají. V rámci akce uspořádá naše škola vycházku do terénu na různá místa Ostravy a to dne 26. 4., ale můžete se pak individuálně zapojit i v dalších dnech. Návod jak používat iNaturalist: https://www.youtube.com/watch?v=DPmHtYIplqY&ab_channel=%C3%9Anikyzap%C5%99%C3%ADrodou. Odkaz na stránky Ostravy v projektu CNC https://ova.citynaturechallenge.cz/

Děkujeme za vaše zapojení a podporu!