IMG_1440

„Jak pomáháme zvířátkům v zimě?“

14. 12. 2023

Dnešní dopoledne si kluci a holky ve školce užili stavěním krmítek, ohrádek, ptačích budek, krmelců a domečků pro zvířecí kamarády. V rámci soutěže Malý stavitel z projektu polytechnika děti měly možnost pracovat individuálně, ve dvojicích nebo ve skupinkách. Rozvíjely si tvůrčí fantazii, kooperaci a jemnou motoriku. Děti se dozvěděly mnoho informací o možnostech pomoci zvířátkům. Předškoláci si vyzkoušeli také nakreslit svůj plán a podle něho pracovat. Při tvoření používaly různé druhy stavebnic zakoupených v loňském a letošním roce. Projekt je po celou dobu realizován s finanční podporou SMO!!!

Do školky se přijeli podívat také hosté z věznice Heřmanice – pedagogové volného času s paní mluvčí. Pozvání přijala také paní ředitelka naší ZŠ Horymírova.

Všichni soutěžící byli odměněni diplomem, medailí a drobným dárkem a ze svých prací vytvořili s pomocí paní učitelek výstavku, kterou si můžete v dalších dnech prohlédnout na vyhrazených místech.