Krásné dobré ráno z Crikvenice.

15. 9. 2023

Po včerejším pozdějším nočním návratu z historického městečka Crikvenica měly děti dnes ráno pozdější budíček bez rozcvičky. Ale zpátky ke včerejšku.
Protože si s námi počasí trochu pohrávalo, přizpůsoboval se tomu i program. Dopoledne jsme sice ještě vyrazili k moři, ale protože se slunce schovávalo, do moře tentokrát nešly všechny děti, ale o to víc začaly sportovat na pláži – fotbal, volejbal, pokusy o nohejbal. Z pláže nás vyhnala blížící se bouřka⚡☔ a dešťové kapky. Rozhodnutí o odpoledním programu bylo  s ohledem na déšť odloženo do poslední chvíle, ale zatažená obloha a kapky rozhodly. Nabídlo se konečně využít zastřešené terasy pro soutěže a kvízy v týmech. Děti se porovnávaly ve vědomostních i dovednostních disciplínách, až jsme ,,přesvědčili“ sluníčko, aby k nám zase bylo přívětivější… Kdo chtěl, stihl ještě i koupání v moři, jiní hráli hry na volné ploše před hotelem. Děvčata se už ale začala chystat na večerní procházku a návštěvu Crikvenice, což předpokládalo úpravu účesů, vizáže a celkového looku 😉😊💅👄💍, přece jen šlo o společenskou událost 👍👌👍.
Společně jsme došli plážovou promenádou kolem mola a majáku až do samotného centra města, kde jsme si připomněli pár informací o historii a názvu Crikvenice a na dohodnutém místě s mnoha stánky se suvenýry si děti užily ve zmrzlinovém a dárkovém ráji při rozchodu ve dvojicích. Zhruba sedmikilometrovou procházku jsme zakončili pozdějším návratem i posunu tou večerkou, protože dárky i zážitky se musely provyprávět a prohlédnout.