IMG_4134

Dýňobraní na Horymírce

2. 11. 2023

V úterý 31.10. se celá Základní škola Horymírova hemžila duchy, čarodějnicemi, upíry a jinými strašidly.

Bubáci s sebou do školy přinášeli dýně, které dlabali a zdobili doma s rodiči. Dýně však nejsou jen na ozdobu. To vědí i naše paní kuchařky, které připravily halloweenské menu podávané v tematicky vyzdobené jídelně. Bramborová kaše s dýní, sekaná, zelená špenátová polévka i krvavý desert příšerkám moc chutnal.

Další laskominy z dýní připravili žáci s pedagogy na hlavní akci dne – Dýňobraní. Každý mohl ochutnat 4 druhy dýňové polévky a různé variace dýňových sušenek.

Počasí se na nás mračilo, ale nám bylo veselo. Na workshopech se vyráběly lampióny, pavouci, duchové, náramky či podzimní ikebany. Kdo právě nevyráběl, mohl soutěžit na stáncích se sportovními aktivitami nebo navštívit salón krásy a fotokoutek.

Po celou dobu probíhalo hlasování v soutěži o nejhezčí dýni. Soutěže se zúčastnilo 70 krásek, ale vyhrát mohly jen 3, které na hlasující zanechaly největší dojem. Zatímco příšerky tančily svůj taneček, hlasy byly sečteny. Zvítězila dýně Terezky Chlachulové z 3.A., na 2. místě se umístila dýně Zdeňky Vaňharové z 7.C a na 3. místě skončila dýně Daniela Merceka z 2.D. Všichni autoři ostatních dýní získali sladkou odměnu.

Dýňovou polévku a sušenky přišel ochutnat také náměstek primátora Ostrava Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D. Se zájmem pozoroval všechno hemžení a vybral si svou dýni, které dal hlas. Mockrát děkujeme za vzácnou návštěvu.

K večeru se počasí umoudřilo a my jsme mohli celé odpolední veselí zakončit lampiónovým průvodem.