20240605_113851

Den s dobrovolníkem z praxe 3.C

10. 6. 2024

Dne 5. 6. jsme  v rámci projektu Den pro školu strávili zajímavé dvě vyučovací hodiny s odborníkem z praxe, paní Monikou Kovářovou, ředitelkou pečovatelského Domu pro seniory v Bystřici, která za námi přijela až z Českého Těšína a připravila si pro nás pestrý a poučný program. Poutavě vyprávěla  svůj životní příběh o tom, jak se z učitelky MŠ stala sociální pracovnicí, dále pak ředitelkou pečovatelského domu a nechyběly ani zážitky z její  práce. Přivezla s sebou i některé kompenzační pomůcky,  které pomáhají seniorům v jejich každodenním životě a které jsme si měli možnost také vyzkoušet. V závěru setkání nás požádala, abychom pro babičky a dědečky vyrobili pěkná přáníčka s obrázkem a věnováním, která je určitě potěší.  Paní ředitelce se u nás moc líbilo a pozvala nás na návštěvu k nim do Bystřice.