1000029427

Čtenářská dílnička a patronát v MŠ

3. 11. 2023

Několikatýdenní příprava čtenářských dovedností, hereckých pokusů, rekvizit a sladkostí pro děti z naší MŠ se dnes ukázala být skvělým základem pro předčítání pohádky osmáků dětem ze všech našich školkových tříd. Pohádka o tom, jak pejsek s kočičkou připravují dort pro děti, ale nakonec jim plány překazí zlý pes, udělala nakonec radost malým i velkým dětem. Reakce těch nejmenších našim osmákům udělala obrovskou radost a někteří pak ani neskrývali dojetí. Děti si vzájemně slíbily, že se znovu setkají před Vánoci, kdy zase naopak zavítají předškoláci do třídy 8.C. Tato aktivita proběhla v rámci projektu „Šemíkova knihovna – čtením ke spokojenosti“, který je podpořen z programu na podporu rozvoje kvality školství z rozpočtu statutárního města Ostravy na rok 2023.