charitativní běh - plakát

Charitativní akce

30. 5. 2024

Vážení rodiče, milé děti,

naše škola a žáci školního parlamentu vymysleli ojedinělou a krásnou akci na podporu neziskové organizace La Vida Loca. Zapojili jsme do ni i další školy v Ostravě – Jihu. Ne každý má štěstí na život v milující rodině. Život v kufříku, projekt, který organizace podporuje, uchovává první vzpomínky pro děti, které jsou umístěny do pěstounských rodin. Naše škola uspořádá 18.6. Běh pro první vzpomínku v Bělském lese od 9:00-13:00 pro všechny školy městského obvodu Ostrava – Jih. Jak můžeme všichni společně pomoci?

Aktivní účastí na běhu, zasláním částky 100 Kč přes QR kód na transparentní účet organizace, letáček bude zaslán. Dále je možnost přispět do kasičky (drobné korunky pro děti) o velké přestávce. Žáci parlamentu s kasičkou budou obcházet třídy od 27.5.2024. Žáci také přišli s myšlenkou uspořádání charitativního bazárku, cena za kus symbolických 20 Kč. Podpořme společně dobrou věc a tuto krásnou akci, za účasti významných osobností nejenom z kraje.

Od pondělí 27.5. bude na vrátnici školy umístěná krabice, kde můžete nosit oblečení, drobné hračky, knihy atd. Oblečení musí být čistě vyprané, neponičené v igelitové tašce. Termín bazárku bude v den konání třídních schůzek 4.6.2024 od 15 hod.

Pevně věříme, že nadšení dětí „nakazí“ i nás dospělé. Všichni můžeme pomoci, je to jen na nás, jaký pomyslný šek předáme s ambasadorem běhu panem europoslancem Zdechovským v den konání běhu.

Kolektiv ZŠ Horymírova