The Last of us

Vítejte v ZŠ Horymírova

Výborné místo pro Vaše děti.

Vítejte v ZŠ Horymírova

Výborné místo pro Vaše děti.

The Last of us

Chytré děti

Nadstandartní vybavení pro vzdělávání vašich dětí.

Chytré děti

Nadstandartní vybavení pro vzdělávání vašich dětí.

Poslední novinky

28

Leden

2020

Řemeslo má zlaté dno

Dne 22. a  23. ledna 2020 se naší deváťáci zúčastnili interaktivní soutěže v odborných dovednostech „Řemeslo má zlaté dno“. V rámci tohoto projektu si žáci pod odborným vedením ověřili vlastní předpoklady pro různorodou činnost související s daným oborem. Zástupci obou tříd prokázali výborné znalosti a zručnost při řešení úkolů na osmnácti  stanovištích. K výbornému 1. místu 9.A a 2. místu 9.B blahopřejeme!

20

Leden

2020

Florbalový zápas

Ve čtvrtek 19. 12. se ve školním klubu Šemík sehrál vánoční zápas florbalistů. Byli vyhlášeni nejlepší hráči zápasu Michal Nguyen z 9. A a Daniel Kvašný z 6. A. Nejlepšími obránci byli Matyáš Prokop z 9. A  a Tomáš Konečný z 6. A a hráč fair-play David Kaliský z 5. B. Všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na další "mače" v novém roce 2020.

20

Leden

2020

Badmintonový turnaj

Dne 14.1.2020 proběhl v tělocvičnách školy odložený Vánoční turnaj badmintonu ve čtyřhře pod vedením paní vychovatelky Budaiové a trenéra Adama Chalupy, s poděkování paní učitelce Goldové, která se ujala role rozhodčí.

Žáci byli rozděleni podle věku a výkonnosti do dvou kategorií, losem si vybrali svého spoluhráče. Všichni si nakonec zahráli „Kolotoč se ztrátou raket“. A bylo veselo.

13

Leden

2020

Stavíme z kostek

Stavíme z kostek dlouhé řetězce. Chce to trochu trpělivosti a také přesnosti. Stačí jemné šťouchnutí. A pokud to klapne, v mžiku se celý řetězec sesype jako domeček z karet.

 

16

Prosinec

2019

Konzultace

Dne 7.1.2020 od16:00 do 18:00 hodin se konají konzultace pro rodiče žáků.

16

Prosinec

2019

Družina o vánočních prázdninách

Vážení rodiče,

školní družina je o vánočních prázdninách od 21.12. do 5.1.2020 uzavřena.

Něco o nás

Naše škola zahájila činnost 1. 9. 1988. Součástí komplexu školy je školní družina a školní jídelna. Od 1. 1. 2003 je součástí školy i mateřská školka a školní jídelna MŠ na ulici Rezkova 14. Jsme školou s bohatou historií a tradicí. Jsme škola bezbariérová. Ve škole působí poradenské pedagogické pracoviště. Škola se nachází na sídlišti Pískové doly v obvodu Ostrava - Jih v lokalitě Starý Zábřeh.

Metody a formy výuky

• Moderní metody a formy výuky
• Účast v mnoha projektech (i s účastí zahraničních škol)
• Ozdravné pobyty, turistické zájezdy
• Plavecký výcvikový kurz
• Lyžařský výcvikový kurz
• Metoda výuky čtení – Sfumato

Aktivity školy

• Školní klub v rámci školní družiny nabízí mnoho zájmových aktivit pro naše žáky
• Účast v mnoha projektech
• Aktivity a akce pořádané školní knihovnou
• Miniházená na škole
• Akce pořádané pro předškoláky naší MŠ Rezkova

Vybavení školy

• Kmenové třídy vybavené audiovizuální technikou
• Odborné učebny – jazykové, počítačové, fyziky a chemie, dílny, cvičná kuchyně, učebna environmentální
• Interaktivní tabule, scannery, tablety….
• Bohatá vybavenost pomůckami pro výuku odborných předmětů
• Školní knihovna
• Školní jídelna (výběr ze dvou jídel)

Vybavení

Mateřská škola se skládá ze tří mimoúrovňových budov, vzájemně spojených koridorem. V budově je celkem 5 tříd, sprchový kout pro vodní hry dětí v létě, kancelářské a provozní zázemí, prádelna a kuchyň. Každá třída má k dispozici hernu, třídu, sociální zázemí pro děti i personál, šatnu, sklad pomůcek, šatnu učitelů, šatnu dětí a přípravnu jídla. Součástí dvou přízemních tříd je venkovní terasa se zvláštním východen z daných tříd.

Kolem mateřské školy je oplocená zahrada, která je dostatečně členitá a prostorná pro hry dětí při pobytu venku. K vybavení zahrady patří kolotoč, průlezky, kladina, pískoviště, asvaltové hřiště, korfbalové koše. V roce 2012 byla vybudována environmentální část zahrady, kde se zastřešily stoly s lavicemi, výukové pódium s pergolou, hmatový chodník a tabuli „Čmáralka“. Zároveň byly provedeny terénní úpravy zahrady spojené s výsadbou jehličnanů.

Jako jedna z mála mateřských škol patří mezi naše vybavení infrasauna a solná jeskyňka, které děti pravidelně navštěvují.

Pošlete Nám Zprávu

Základní škola

+420 599 524 831

Horymírova 100, 700 30, Ostrava

skola@zshorymirova.cz


Tato lišta slouží k tomu, aby se lidé v Evropské unii naučili bezmyšlenkovitě odklikávat cokoliv.
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies.