Vítejte v ZŠ Horymírova

Vítejte v ZŠ Horymírova

Chytré děti

Nadstandartní vybavení pro vzdělávání vašich dětí.

Chytré děti

Nadstandartní vybavení pro vzdělávání vašich dětí.

Vážení rodiče, milí žáci, jakékoli dotazy nejen v této mimořádné době směřujte prosím na nás, na Vaši školu, abychom Vám mohli odpovědět, uklidnit Vás, pomoci Vám, dostat Vás z Vaší případné nejistoty způsobeném nedostatkem informací, které se v dnešní době každou chvíli mění vzhledem k aktuální situaci.
Vedení Vaší základky

Naše škola zahájila činnost 1. 9. 1988. Součástí komplexu školy je školní družina a školní jídelna. Od 1. 1. 2003 je součástí školy i mateřská školka a školní jídelna MŠ na ulici Rezkova 14. Jsme školou s bohatou historií a tradicí. Jsme škola bezbariérová. Ve škole působí poradenské pedagogické pracoviště. Škola se nachází na sídlišti Pískové doly v obvodu Ostrava - Jih v lokalitě Starý Zábřeh.

Metody a formy výuky

• Moderní metody a formy výuky
• Účast v mnoha projektech (i s účastí zahraničních škol)
• Ozdravné pobyty, turistické zájezdy
• Plavecký výcvikový kurz
• Lyžařský výcvikový kurz
• Metoda výuky čtení – Sfumato

Aktivity školy

• Školní klub v rámci školní družiny nabízí mnoho zájmových aktivit pro naše žáky
• Účast v mnoha projektech
• Aktivity a akce pořádané školní knihovnou
• Miniházená na škole
• Akce pořádané pro předškoláky naší MŠ Rezkova

Vybavení školy

• Kmenové třídy vybavené audiovizuální technikou
• Odborné učebny – jazykové, počítačové, fyziky a chemie, dílny, cvičná kuchyně, učebna environmentální
• Interaktivní tabule, scannery, tablety….
• Bohatá vybavenost pomůckami pro výuku odborných předmětů
• Školní knihovna
• Školní jídelna (výběr ze dvou jídel)

Jídelna ZŠ

Oznámení školní jídelny

Vážení rodiče,

z důvodu nejasných pokynů pro stravování žáků v době distanční výuky byly dětem obědy od 14. 10. zrušeny. Podle nových informací bude žákům od 19. – 23. 10. 2020 stravování umožněno. Výdej obědů bude probíhat v době od 11:15 do 12:00 na rampě školní jídelny. Žák, případně rodič, si přinese řádně hygienicky ošetřený jídlonosič, do kterého oběd vydáme + stravovací čip či kartu. Obědy pro ostatní registrované strávníky (cizí strávníky, seniory) budou vydávány stejným způsobem.

V týdnu od 26.10 do 30.10. 2020 jsou vyhlášené prodloužené podzimní prázdniny a naše jídelna bude uzavřena.

Do odvolání vaříme pouze MENU č.1

vedoucí ŠJ

Jídelna ZŠ

Informace ohledně stravování během distanční výuky

INFORMACE ohledně výdeje stravy žákům v době distanční výuky od 19. 10. - 23. 10. 2020 ve školní jídelně. Stravu objednávejte do čtvrtka 15. 10. nejpozději do 13:00 hod. na www.strava.cz. V případě dotazů kontaktujte vedoucí školní jídelny. Další informace sledujte na webu a FB školy.

Uzavření ŠD

Oznámení o uzavření ŠD

Z nařízení MZ a MŠMT je od 14.10. do 23.10.2020 škola a školní družina uzavřena.

Od 26.10. do 30.10.2020 jsou podzimní prázdniny, družina je mimo provoz.

Základní Škola

Ošetřovné

Ošetřovné škola nevydává ani nepotvrzuje. Je potřeba obrátit se na příslušné úřady.

Základní Škola

Uzavření školy

!!! Na základě rozhodnutí vlády České republiky se od středy 14.10. do 23.10.2020 uzavírá základní škola Horymírova 100. Všichni žáci přechází na povinné distanční vzdělávání. !!!

Žáci byli seznámeni se způsobem distanční výuky a budou v kontaktu s vyučujícími. Následné informace budou žákům a rodičům sděleny prostřednictvím FB, Webu, Teamsů, Bakalářů. V provozu nebude školní družina ani školní jídelna. Obědy budou automaticky odhlášeny.

Horymírova 100, 700 30, Ostrava

skola@zshorymirova.cz