Vítejte v MŠ Pohádka

Vítejte v MŠ Pohádka

Zdravé děti

Nadstandartní vybavění pro zdraví.
Solná jeskyně - Infrasauna

Zdravé děti

Nadstandartní vybavění pro zdraví.
Solná jeskyně - Infrasauna

Spolek rodičů Pohádka

Něco navíc pro Vaše děti.

Spolek rodičů Pohádka

Něco navíc pro Vaše děti.

Zábavné dopoledne v ZŠ

Sportovní akce pro předškoláky 12. 3. 2020, v dopoledních hodinách - připravují pro děti paní vychovatelky z družiny v ZŠ Horymírova (potřebné převlečení do tělocvičny).

Tělocvična v ZŠ

• Třída Kotě každé sudé úterý
  • Třída Sova každé liché úterý
  • Doneste dětem do MŠ převlečení na tělocvik (triko, legíny/kraťasy,tepláky, sálovou obuv)

V případě, že nebudou v ZŠ akce

Karneval

Na 25. 2. prosíme, připravte dětem masky, budeme mít v dopoledních hodinách karnevalový rej v tělocvičně ZŠ Horymírova.

Plavecký kurz

"Plavání s Žabičkou" - od 26. 2. každou středu do 29. 4. 2020. Nezapomeňte dětem zabalit ručník, plavky, gumové přezůvky, dívkám koupací čepici (gumovou), pití, nějakou sladkost (ne čokoládu).

Lyžařský kurz

"Lyžujeme se Sluníčkem" - 17. - 21. 2. 2020. Pondělí sraz dětí na parkovišti u Hrušky, ul. Horymírova v 7:00. Další dny sraz dětí ve třídě Kotě do 6:50, nebo parkoviště u Hrušky v 7:00. Odjezd autobusu v 7:10 hodin.

Leden

Zlepšení čistoty a hygieny v předškolních zařízeních

Zlepšení čistoty a hygieny v předškolních zařízeních s využitím nových hygienických technologií.

Společnost  NanoZone děkuje za spolupráci a součinnost při realizaci projektu pro mateřské školky – „Projekt pro předškolní a školní zařízení“. Udělali jsme společně kus prospěšné práce a podařilo se nám během deseti dnů provést aplikace hygienické technologie v dvaceti osmi MŠ v Ostrava – Jih.

Od momentu aplikace ošetřené plochy nano titanem efektivně eliminují bakterie, viry, plísně, organické i biologické nečistoty. Věříme, že jsme poskytli dětem zvýšenou ochranu před různými infekčními nákazami a podaří se tak celkově snížit jejich nemocnost. Jde o unikátní projekt nejen v ČR, ale i v EU.

Mateřská škola má celkem 5 tříd. Maximální kapacita jedné třídy je 28 dětí. Pokud je ve třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, počet dětí se na dané třídě snižuje. Výchovně vzdělávací program připravují pedagogové, kteří jsou plně kvalifikovaní.

Věkově jsou třídy rozděleny následovně:
Beruška – děti 3-4 roky
Medvídek – děti 4-5 leté
Koťátko – děti 5-6 leté, se zaměřením na polytechnické vzdělávání
Králíček - děti 4-5 leté
Sovička- 5-6 leté s výukou angličtiny

Filosofie

Filosofií naší mateřské školy je rozvoj osobnosti dítěte, její individuality, jejího vzdělávacího potenciálu s celoročním citovým postojem vůči ostatním lidem, světu kolem nás, k člověku, k jeho práci, k rodině, k přírodě, k vlastnímu zdraví, k planetě Zemi, k historii a k lidovým tradicím a zvykům, ale i k EU a evropskému společenství.

Záměr

Záměrem je také rozvoj osobnosti s pozitivním vztahem k sobě i k druhým v souladu s všelidskými hodnotami, jako je nedotknutelnost lidských práv, individuální svoboda, rovnost všech lidí, soucítění a solidarita se slabšími a ohroženými jedinci, péče o druhé a ohleduplnost k jiným, základy pro zdravý život, význam životního prostředí pro život člověka a důstojné vztahy mezi lidmi všech barev pleti.

Historie a umístění

Provoz Mateřské školy Pohádka, Rezkova 14, Ostrava – Zábřeh byl zahájen v roce 1988. Mateřská škola fungovala samostatně a byli zde dvě třídy jeslí a tři třídy mateřské školy. V průběhu let byly jesle zrušeny a bylo zřízeno pět tříd mateřské školy.

Od 1. 1. 2003 je naše mateřská škola součástí právního subjektu Základní školy Ostrava-Zábřeh, Horymírova 100, příspěvkové organizace. Jsme jejím odloučeným pracovištěm pro předškolní výchovu a vzdělávání dětí.

Mateřská škola je vystavěna v sídlištní zástavbě Pískové doly v Ostravě – Zábřehu. Asi 15 minut chůze od MŠ se nachází Chráněná krajinná oblast „Poodří“, které využíváme pro environmentální či ekologické vycházky s dětmi.

Rezkova 2994/14, 700 30, Ostrava

skolka@msrezkova.cz