Zdravé děti

Nadstandardním vybavením v prostorách MŠ je
solná jeskyně a infrasauna

Zdravé děti

Nadstandartní vybavění pro zdraví.
Solná jeskyně - Infrasauna

Vítejte v MŠ Pohádka

Vítejte v MŠ Pohádka

PASOVÁNÍ NA ŠKOLÁKY

Pozvánka pro děti, které po prázdninách jdou do školy.

Dne 3.7. od 10 hodin se bude konat v prostorách MŠ "Pasování na školáky" za přítomnosti

paní ředitelky Mgr. Miroslavy Škaldové.

Tato akce je připravena také pro děti, které nejsou přihlášeny k prázdninovému provozu.

Do MŠ je v tento den, prosíme, přiveďte v 9:45 hodin.

Z organizačních důvodů se akce bude konat bez přítomnosti rodičů. Děkujeme za pochopení.

Předpokládané ukončení akce v 11:30 hodin.

Pro děti bude připraven bohatý program, dárečky a pitný režim.

Moc se na Vaše děti těšíme - p. uč. Danka, Honza, Silva a Dáša :-)

Oznámení pro zákonné zástupce dětí přihlášených na jarní kurz plavání 2020

Vzhledem k přerušení plaveckého kurzu z důvodu uzavření MŠ bude postupováno takto:

1. AUTOBUSOVÁ PŘEPRAVA

- realizována 3x - vyčerpaná částka 240 Kč

- nerealizována 7x - byla vrácena částka 560 Kč

2. KURZ PLAVÁNÍ

- realizován 3x - vyčerpaná částka 285 Kč

- nerealizován 7x - nevyčerpaná částka 665 Kč*

* částka 665 Kč bude vrácena všem dětem v měsíci červnu

Květen 2020

Mateřská škola

Závazná přihláška zákonného zástupce k předškolnímu vzdělávání na červenec a srpen 2020

Přihláška zde

Květen 2020

Projekt "Obědy do škol"

Leták

Mateřská škola má celkem 5 tříd. Maximální kapacita jedné třídy je 28 dětí. Pokud je ve třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, počet dětí se na dané třídě snižuje. Výchovně vzdělávací program připravují pedagogové, kteří jsou plně kvalifikovaní.

Věkově jsou třídy rozděleny následovně:
Beruška – děti 3-4 roky
Medvídek – děti 4-5 leté
Koťátko – děti 5-6 leté, se zaměřením na polytechnické vzdělávání
Králíček - děti 4-5 leté
Sovička- 5-6 leté s výukou angličtiny

Filosofie

Filosofií naší mateřské školy je rozvoj osobnosti dítěte, její individuality, jejího vzdělávacího potenciálu s celoročním citovým postojem vůči ostatním lidem, světu kolem nás, k člověku, k jeho práci, k rodině, k přírodě, k vlastnímu zdraví, k planetě Zemi, k historii a k lidovým tradicím a zvykům, ale i k EU a evropskému společenství.

Záměr

Záměrem je také rozvoj osobnosti s pozitivním vztahem k sobě i k druhým v souladu s všelidskými hodnotami, jako je nedotknutelnost lidských práv, individuální svoboda, rovnost všech lidí, soucítění a solidarita se slabšími a ohroženými jedinci, péče o druhé a ohleduplnost k jiným, základy pro zdravý život, význam životního prostředí pro život člověka a důstojné vztahy mezi lidmi všech barev pleti.

Historie a umístění

Provoz Mateřské školy Pohádka, Rezkova 14, Ostrava – Zábřeh byl zahájen v roce 1988. Mateřská škola fungovala samostatně a byli zde dvě třídy jeslí a tři třídy mateřské školy. V průběhu let byly jesle zrušeny a bylo zřízeno pět tříd mateřské školy.

Od 1. 1. 2003 je naše mateřská škola součástí právního subjektu Základní školy Ostrava-Zábřeh, Horymírova 100, příspěvkové organizace. Jsme jejím odloučeným pracovištěm pro předškolní výchovu a vzdělávání dětí.

Mateřská škola je vystavěna v sídlištní zástavbě Pískové doly v Ostravě – Zábřehu. Asi 15 minut chůze od MŠ se nachází Chráněná krajinná oblast „Poodří“, které využíváme pro environmentální či ekologické vycházky s dětmi.

Rezkova 2994/14, 700 30, Ostrava

skolka@zshorymirova.cz