Vítejte v MŠ Pohádka

Vítejte v MŠ Pohádka

Zdravé děti

Nadstandartní vybavění pro zdraví.
Solná jeskyně - Infrasauna

Zdravé děti

Nadstandartní vybavění pro zdraví.
Solná jeskyně - Infrasauna

Spolek rodičů Pohádka

Něco navíc pro Vaše děti.

Spolek rodičů Pohádka

Něco navíc pro Vaše děti.

Pan učitel v MŠ

Naše MŠ má v kolektivu žen pana učitele Jana Fajmona, který je svým skvělým přístupem k práci příkladem všem, kteří pracují s dětmi.Vede je k dodržování pravidel, k respektování sebe sama i druhých a k uplatnění se v praktických situacích. Ve volném čase vyrábí doma pomůcky pro polytechnické vzdělávání našich předškoláků. Denník Blesk a TV Noe si našeho pana učitele vyhledali k rozhovoru o práci v MŠ. Jsme rádi, že ho máme.smiley

Plavání pro děti

Od března 4.3.2019 do května 9.5.2019 proběhnou pro velký zájem vás- rodičů souběžně vždy v pondělky a čtvrtky dva KURZY PLAVÁNÍ S ŽABIČKOU. Cena kurzu je 950,- Kč( 10 lekcí) + uhrazení jízdného- cena bude upřesněna. Bližší informace vám dají p. uč, na jednotlivých třídách.

Lyžařský kurz

V týdnu od 25.2.-1.3.2019 proběne lyžařský kurz pro děti přihlášené na lyžařský kurz.,, LYŽUJEME SE SLUNÍČKEM" na Bílé v Beskydech.

Cena za kurz je 2040,- Kč

Půjčovné je 450,-/ týden

Vzhledem k velkému zájmu ze strana Vás- rodičů, byl počet dětí navýšen.

www.prihlaska.nabile.cz

Focení dětí

Focení dětí na osobní objednávku rodičů  bude 21.2.2019 dopoledne ve třídě MEDVÍDEK.Sleva na sérii fotek- postava + portrét je 280,-Kč. Využijte objednávkových atchů v šatnách jednotlivých tříd.

Mateřská škola má celkem 5 tříd. Maximální kapacita jedné třídy je 28 dětí. Pokud je ve třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, počet dětí se na dané třídě snižuje. Výchovně vzdělávací program připravují pedagogové, kteří jsou plně kvalifikovaní.

Věkově jsou třídy rozděleny následovně:
Beruška – děti 3-4 roky
Medvídek – děti 4-5 leté
Koťátko – děti 5-6 leté, se zaměřením na polytechnické vzdělávání
Králíček - děti 4-5 leté
Sovička- 5-6 leté s výukou angličtiny

Filosofie

Filosofií naší mateřské školy je rozvoj osobnosti dítěte, její individuality, jejího vzdělávacího potenciálu s celoročním citovým postojem vůči ostatním lidem, světu kolem nás, k člověku, k jeho práci, k rodině, k přírodě, k vlastnímu zdraví, k planetě Zemi, k historii a k lidovým tradicím a zvykům, ale i k EU a evropskému společenství.

Záměr

Záměrem je také rozvoj osobnosti s pozitivním vztahem k sobě i k druhým v souladu s všelidskými hodnotami, jako je nedotknutelnost lidských práv, individuální svoboda, rovnost všech lidí, soucítění a solidarita se slabšími a ohroženými jedinci, péče o druhé a ohleduplnost k jiným, základy pro zdravý život, význam životního prostředí pro život člověka a důstojné vztahy mezi lidmi všech barev pleti.

Historie a umístění

Provoz Mateřské školy Pohádka, Rezkova 14, Ostrava – Zábřeh byl zahájen v roce 1988. Mateřská škola fungovala samostatně a byli zde dvě třídy jeslí a tři třídy mateřské školy. V průběhu let byly jesle zrušeny a bylo zřízeno pět tříd mateřské školy.

Od 1. 1. 2003 je naše mateřská škola součástí právního subjektu Základní školy Ostrava-Zábřeh, Horymírova 100, příspěvkové organizace. Jsme jejím odloučeným pracovištěm pro předškolní výchovu a vzdělávání dětí.

Mateřská škola je vystavěna v sídlištní zástavbě Pískové doly v Ostravě – Zábřehu. Asi 15 minut chůze od MŠ se nachází Chráněná krajinná oblast „Poodří“, které využíváme pro environmentální či ekologické vycházky s dětmi.

Naši Zaměstnanci

PRVNÍ DEN VE ŠKOLCE !

květen 2019
Den Otevřených Dveří a Zápis do MŠ

1-2.5.2019 8:00 - 16:00

květen 2019
Výsledky příjmacího řízení

Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium.

Vaše ohlasy

Rezkova 2994/14, 700 30, Ostrava