Zdravé děti

Nadstandardním vybavením v prostorách MŠ je
solná jeskyně a infrasauna

Zdravé děti

Nadstandartní vybavění pro zdraví.
Solná jeskyně - Infrasauna

Vítejte v MŠ Pohádka

Vítejte v MŠ Pohádka

PODZIMNÍ PRÁZDNINY - PROVOZ TŘÍD 26.10. - 30.10.2020

Provoz bude ve třídách Koťátka a Králíčci.

Scházení dětí bude ve třídě Koťátka 6:00 - 6:30

Rozcházení dětí bude ve třídě Králíčci 16:00 - 16:30

VE TŘÍDĚ KOŤÁTKA (6:00 - 16:00)

- děti ze tříd Koťátka, Sovičky

VE TŘÍDĚ KRÁLÍČCI (6:30 - 16:30)

- děti ze tříd Králíčci, Berušky, Medvídci

Spolek rodičů Pohádka

PODĚKOVÁNÍ SPOLKU RODIČŮ POHÁDKA

Děkujeme za finanční příspěvek ve výši 880 kč na oslavu "Dne jablek" 21.10.2020 v naší MŠ.

Finance byly použity na zakoupení surovin na pečení domácích jablečných závinů, jablečných moštů a jablek.

Sovička

Halloween - čtvrtek 22.10.

Dne 22.10. pozýváme všechny děti třídy Sovičky na Halloweenský den.

Fantazii se meze nekladou, těšíme se na vaše kostýmy.

Tento den si užijeme jako správná třída angličtinářů s písničkami a zábavnými soutěžemi.

Vaše paní učitelky

Silva, Dáša a Verča.

Jablíčkový týden 19. – 23. 10. 2020

V tomto týdnu se v naší mateřské škole bude pojem "Jablko" objevovat v průběhu všech denních činností a aktivit častěji než jindy. V didakticky zacílených činnostech děti budou jablíčka malovat, vystřihovat z papíru, lepit, použijí je jako razítka, seznámí se s novými písničkami a básničkami, dle věkových skupin budou plnit úkoly a vypracovávat didaktické listy.

Téma "Jablko" vítáme i ve školní jídelně, kde pro děti paní kuchařky připraví ovesnou kaši s jablky, jablíčkový kompot a ke svačině ochutnávku různých druhů jablek.

"Den jablek“ slavíme 21.10 a je významným dnem v kalendáři. My ho oslavíme čerstvě upečenými štrůdly a moštem.

ORGANIZACE SCHÁZENÍ DĚTÍ OD 19.10.2020

Od pondělí 19.10.2020 se děti celé MŠ budou scházet od 6:00 hodin ve třídě Sovičky.

KRÁLÍČCI

6:00 - 6:30 ve třídě Sovičky

6:30 - 16:00 ve třídě Králíčci

16:00-16:30 ve třídě Sovičky

KOŤÁTKA

6:00 - 7:30 ve třídě Sovičky

7:30 - 15:30 ve třídě Koťátka

15:30 - 16:30 ve třídě Sovičky

MEDVÍDCI

6:00 - 7:30 ve třídě Sovičky

7:30 - 15:30 ve třídě Koťátka

15:30 - 16:30 ve třídě Sovičky

BERUŠKY

6:00 - 16:30 ve třídě Sovičky

SOVIČKY

6:00 - 16:30 ve třídě Sovičky

Medvídek

POZOR !!! ZMĚNA !!!

Děti třídy Medvídci se budou z organizačních důvodu od 15.10.2020 od 6:00 scházet do odvolání ve třídě Koťátka.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Kolektiv MŠ.

Mateřská škola má celkem 5 tříd. Maximální kapacita jedné třídy je 28 dětí. Pokud je ve třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, počet dětí se na dané třídě snižuje. Výchovně vzdělávací program připravují pedagogové, kteří jsou plně kvalifikovaní.

Věkově jsou třídy rozděleny následovně:
Beruška – děti 3-4 roky
Medvídek – děti 4-5 leté
Koťátko – děti 5-6 leté, se zaměřením na polytechnické vzdělávání
Králíček - děti 4-5 leté
Sovička- 5-6 leté s výukou angličtiny

Filosofie

Filosofií naší mateřské školy je rozvoj osobnosti dítěte, její individuality, jejího vzdělávacího potenciálu s celoročním citovým postojem vůči ostatním lidem, světu kolem nás, k člověku, k jeho práci, k rodině, k přírodě, k vlastnímu zdraví, k planetě Zemi, k historii a k lidovým tradicím a zvykům, ale i k EU a evropskému společenství.

Záměr

Záměrem je také rozvoj osobnosti s pozitivním vztahem k sobě i k druhým v souladu s všelidskými hodnotami, jako je nedotknutelnost lidských práv, individuální svoboda, rovnost všech lidí, soucítění a solidarita se slabšími a ohroženými jedinci, péče o druhé a ohleduplnost k jiným, základy pro zdravý život, význam životního prostředí pro život člověka a důstojné vztahy mezi lidmi všech barev pleti.

Historie a umístění

Provoz Mateřské školy Pohádka, Rezkova 14, Ostrava – Zábřeh byl zahájen v roce 1988. Mateřská škola fungovala samostatně a byli zde dvě třídy jeslí a tři třídy mateřské školy. V průběhu let byly jesle zrušeny a bylo zřízeno pět tříd mateřské školy.

Od 1. 1. 2003 je naše mateřská škola součástí právního subjektu Základní školy Ostrava-Zábřeh, Horymírova 100, příspěvkové organizace. Jsme jejím odloučeným pracovištěm pro předškolní výchovu a vzdělávání dětí.

Mateřská škola je vystavěna v sídlištní zástavbě Pískové doly v Ostravě – Zábřehu. Asi 15 minut chůze od MŠ se nachází Chráněná krajinná oblast „Poodří“, které využíváme pro environmentální či ekologické vycházky s dětmi.

Rezkova 2994/14, 700 30, Ostrava

skolka@zshorymirova.cz