Vítejte v MŠ Pohádka

Vítejte v MŠ Pohádka

Zdravé děti

Nadstandartní vybavění pro zdraví.
Solná jeskyně - Infrasauna

Zdravé děti

Nadstandartní vybavění pro zdraví.
Solná jeskyně - Infrasauna

Spolek rodičů Pohádka

Něco navíc pro Vaše děti.

Spolek rodičů Pohádka

Něco navíc pro Vaše děti.

Leden

Zlepšení čistoty a hygieny v předškolních zařízeních

Zlepšení čistoty a hygieny v předškolních zařízeních s využitím nových hygienických technologií.

Společnost  NanoZone děkuje za spolupráci a součinnost při realizaci projektu pro mateřské školky – „Projekt pro předškolní a školní zařízení“. Udělali jsme společně kus prospěšné práce a podařilo se nám během deseti dnů provést aplikace hygienické technologie v dvaceti osmi MŠ v Ostrava – Jih.

Od momentu aplikace ošetřené plochy nano titanem efektivně eliminují bakterie, viry, plísně, organické i biologické nečistoty. Věříme, že jsme poskytli dětem zvýšenou ochranu před různými infekčními nákazami a podaří se tak celkově snížit jejich nemocnost. Jde o unikátní projekt nejen v ČR, ale i v EU.

MAGICKÁ SHOW- KOUZELNÍK

Spolek rodičů Pohádka a MŠ Rezkova zvou všechny děti na velkou kouzelnickou show. Proběhne 10. 12. 2019 ve třídě Medvídek. Průběžně se vystřídají všechny třídy a můžou shlédnout, a zapojit se do kouzlení s kouzelníkem Alešem. Akci zajistí fa Aleš Krejčí. Celá akce je hrazena z grantové dotace ÚMOb Ova -Jih a jesoučástí grantového projektu Z NAŠÍ ŠKOLIČKY, ŠŤASTNÉ DĚTIČKY.

PODĚKOVÁNÍ

Velice děkujeme paní a panu Sýkorovým za dva krásné stromečky, které darovali do třídy Kotě a Beruška.

MOBILNÍ PLANETÁRIUM

SPOLEK RODIČŮ POHÁDKA  a MŠ Rezkova zvou děti na velkou projekní akci MOBILONÍHO PLANETÁRIA, která se uskuteční 3.12. 2019 dopoledne v naší školce. Děti se mohou těšit na 3D promítání programů s názvem- Korálový útes( starší děti) a Život stromů( mladší děti). Akce je hrazena z grantové dotace ÚMOb Ova- Jih a je součástí grantového projektuZ NAŠÍ ŠKOLIČKY, ŠŤASTNÉ DĚTIČKY.

Lípa Sametka

Na zahradě MŠ Pohádka na Horymírově ulici v ostravském Zábřehu roste lípa Sametka. Slavnostně byla vysazena v odpoledních hodinách ve čtvrtek 7. listopadu. Kromě dětí z mateřské školy se slavnosti zúčastnili také jejich rodiče.  Přišli i místostarostka Ostravy Jih Dagmar Hrabovská a místostarosta Jan Dohnal.

Odkaz na článek:  https://ostrava30.cz/index.php/2019/11/11/v-zabrehu-roste-lipa-sametka/

Odkaz na reportáž: https://polar.cz/porady/expres-ostrava-jih/expres-ostrava-jih-19-11-2019-16-44

drakiáda

Zveme rodiče a děti na školní DRAKIÁDU.

Sejdeme se v pátek 1.11.2019   v 15,00 hod na hřišti ZŠ Horymírova.

Doufáme, že nám bude do dráčků pořádně foukat, no a kdyby ne, zařádíme si s HOPSALÍNEM, který si připravil pro nás pestrý program. Děti si domů za účast donesou mlsku- perníkového dráčka.

Celá akce je finančně hrazena z grantové dotace ÚMOb Ostrava- Jih a je součástí grantového projektu na rok 2018-19 s názvem V NAŠÍ ŠKOLCE NUDU NEMÁME.

Mateřská škola má celkem 5 tříd. Maximální kapacita jedné třídy je 28 dětí. Pokud je ve třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, počet dětí se na dané třídě snižuje. Výchovně vzdělávací program připravují pedagogové, kteří jsou plně kvalifikovaní.

Věkově jsou třídy rozděleny následovně:
Beruška – děti 3-4 roky
Medvídek – děti 4-5 leté
Koťátko – děti 5-6 leté, se zaměřením na polytechnické vzdělávání
Králíček - děti 4-5 leté
Sovička- 5-6 leté s výukou angličtiny

Filosofie

Filosofií naší mateřské školy je rozvoj osobnosti dítěte, její individuality, jejího vzdělávacího potenciálu s celoročním citovým postojem vůči ostatním lidem, světu kolem nás, k člověku, k jeho práci, k rodině, k přírodě, k vlastnímu zdraví, k planetě Zemi, k historii a k lidovým tradicím a zvykům, ale i k EU a evropskému společenství.

Záměr

Záměrem je také rozvoj osobnosti s pozitivním vztahem k sobě i k druhým v souladu s všelidskými hodnotami, jako je nedotknutelnost lidských práv, individuální svoboda, rovnost všech lidí, soucítění a solidarita se slabšími a ohroženými jedinci, péče o druhé a ohleduplnost k jiným, základy pro zdravý život, význam životního prostředí pro život člověka a důstojné vztahy mezi lidmi všech barev pleti.

Historie a umístění

Provoz Mateřské školy Pohádka, Rezkova 14, Ostrava – Zábřeh byl zahájen v roce 1988. Mateřská škola fungovala samostatně a byli zde dvě třídy jeslí a tři třídy mateřské školy. V průběhu let byly jesle zrušeny a bylo zřízeno pět tříd mateřské školy.

Od 1. 1. 2003 je naše mateřská škola součástí právního subjektu Základní školy Ostrava-Zábřeh, Horymírova 100, příspěvkové organizace. Jsme jejím odloučeným pracovištěm pro předškolní výchovu a vzdělávání dětí.

Mateřská škola je vystavěna v sídlištní zástavbě Pískové doly v Ostravě – Zábřehu. Asi 15 minut chůze od MŠ se nachází Chráněná krajinná oblast „Poodří“, které využíváme pro environmentální či ekologické vycházky s dětmi.

Rezkova 2994/14, 700 30, Ostrava

skolka@msrezkova.cz