The Last of us

Zdravé děti

Nadstandardním vybavením v prostorách MŠ je
solná jeskyně a infrasauna

Zdravé děti

Nadstandartní vybavění pro zdraví.
Solná jeskyně - Infrasauna

The Last of us

Vítejte v MŠ Pohádka

Výborné místo pro Vaše děti.

Vítejte v MŠ Pohádka

Výborné místo pro Vaše děti.

Poslední novinky

29

Září 2020

Mateřská škola

Lyžařský kurz

Upozorňujeme zákonné zástupce na možnost přihlášení dětí na lyžařský kurz, který se bude konat v únoru 2021 v areálu Bílá v Beskydech.

Uzávěrka přihlášek je 30. 9. 2020. Svůj zájem, prosíme, nahlaste třídním učitelkám.

 

Děkujeme a těšíme se.

29

Září 2020

Mateřská škola

OMLUVNÉ LISTY pro děti s povinnou předškolní docházkou

Pro vyplnění klikněte ZDE.

29

Září 2020

Mateřská škola

Dělení dětí 29.9. - 2.10. - Koťátka, Sovičky

Vážení rodiče,

z provozních důvodů se budou děti ze tříd Koťátka a Sovičky celý týden dělit na odpolední odpočinek.

Seznamy dětí budou uveřejněny na vstupních dvěřích tříd Koťátka a Sovičky.

 

Děkujeme za pochopení a spolupráci

                                 kolektiv MŠ

25

Září 2020

Mateřská škola

Oznámení pro zákonné zástupce - oblečení, obuv dětí

Upozorňujeme zákonné zástupce dětí, aby si nejpozději do 30. 9. 2020 přišli pro nevyzvednuté (zapomenuté) věci = oblečení, obuv, župany atd. do třídy SOVA. Poté budou věci vyhozeny, z hygienických důvodů  nemůžeme skladovat.

 

Děkujeme za spolupráci.

23

Září 2020

Mateřská škola

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

DŮRAZNĚ ŽÁDÁME ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE, ABY PŘI PŘIVÁDĚNÍ A VYZVEDÁVÁNÍ DÍTĚTE VSTUPOVALA DO BUDOVY (ŠATNY) POUZE JEDNA OSOBA A TO NA DOBU NEZBYTNĚ NUTNOU.

PŘI VSTUPU DO BUDOVY MĚJTE NASAZENOU ROUŠKU PŘES ÚSTA I NOS.

 

Z BEZPEČNOSTNÍCH A HYGIENICKÝCH DŮVODŮ SE NEZDRŽUJTE V AREÁLU MATEŘSKÉ ŠKOLY A TO ANI NA HERNÍCH PRVCÍCH.

 

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A SPOLUPRÁCI.

23

Září 2020

Mateřská škola

PROVOZ MŠ V PÁTEK 25. 9. 2020

Dne 25. 9. 2020 je v MŠ běžný provoz.

 

Ředitelské volno se vztahuje pouze na ZŠ.

 

Kolektiv MŠ

Něco o nás

Mateřská škola má celkem 5 tříd. Maximální kapacita jedné třídy je 28 dětí. Pokud je ve třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, počet dětí se na dané třídě snižuje. Výchovně vzdělávací program připravují pedagogové, kteří jsou plně kvalifikovaní.


Věkově jsou třídy rozděleny následovně:
Beruška – děti 3-4 roky
Medvídek – děti 4-5 leté
Koťátko – děti 5-6 leté, se zaměřením na polytechnické vzdělávání
Králíček - děti 4-5 leté
Sovička- 5-6 leté s výukou angličtiny

Filosofie

Filosofií naší mateřské školy je rozvoj osobnosti dítěte, její individuality, jejího vzdělávacího potenciálu s celoročním citovým postojem vůči ostatním lidem, světu kolem nás, k člověku, k jeho práci, k rodině, k přírodě, k vlastnímu zdraví, k planetě Zemi, k historii a k lidovým tradicím a zvykům, ale i k EU a evropskému společenství.

Záměr

Záměrem je také rozvoj osobnosti s pozitivním vztahem k sobě i k druhým v souladu s všelidskými hodnotami, jako je nedotknutelnost lidských práv, individuální svoboda, rovnost všech lidí, soucítění a solidarita se slabšími a ohroženými jedinci, péče o druhé a ohleduplnost k jiným, základy pro zdravý život, význam životního prostředí pro život člověka a důstojné vztahy mezi lidmi všech barev pleti.

Historie a umístění

Provoz Mateřské školy Pohádka, Rezkova 14, Ostrava – Zábřeh byl zahájen v roce 1988. Mateřská škola fungovala samostatně a byli zde dvě třídy jeslí a tři třídy mateřské školy. V průběhu let byly jesle zrušeny a bylo zřízeno pět tříd mateřské školy.

Od 1. 1. 2003 je naše mateřská škola součástí právního subjektu Základní školy Ostrava-Zábřeh, Horymírova 100, příspěvkové organizace. Jsme jejím odloučeným pracovištěm pro předškolní výchovu a vzdělávání dětí.

Mateřská škola je vystavěna v sídlištní zástavbě Pískové doly v Ostravě – Zábřehu. Asi 15 minut chůze od MŠ se nachází Chráněná krajinná oblast „Poodří“, které využíváme pro environmentální či ekologické vycházky s dětmi.

Vybavení

Mateřská škola se skládá ze tří mimoúrovňových budov, vzájemně spojených koridorem. V budově je celkem 5 tříd, sprchový kout pro vodní hry dětí v létě, kancelářské a provozní zázemí, prádelna a kuchyň. Každá třída má k dispozici hernu, třídu, sociální zázemí pro děti i personál, šatnu, sklad pomůcek, šatnu učitelů, šatnu dětí a přípravnu jídla. Součástí dvou přízemních tříd je venkovní terasa se zvláštním východen z daných tříd.

Kolem mateřské školy je oplocená zahrada, která je dostatečně členitá a prostorná pro hry dětí při pobytu venku. K vybavení zahrady patří kolotoč, průlezky, kladina, pískoviště, asvaltové hřiště, korfbalové koše. V roce 2012 byla vybudována environmentální část zahrady, kde se zastřešily stoly s lavicemi, výukové pódium s pergolou, hmatový chodník a tabuli „Čmáralka“. Zároveň byly provedeny terénní úpravy zahrady spojené s výsadbou jehličnanů.

Jako jedna z mála mateřských škol patří mezi naše vybavení infrasauna a solná jeskyňka, které děti pravidelně navštěvují.

Pošlete Nám Zprávu

Mateřská škola

+420 596 789 929

Rezkova 2994/14, 700 30, Ostrava

skolka@zshorymirova.cz


Tato lišta slouží k tomu, aby se lidé v Evropské unii naučili bezmyšlenkovitě odklikávat cokoliv.
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies.