Krajské kolo Odznaku všestrannosti 2022

31. 5. 2022

V pátek 27.5. 2022 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže Odznaku všestrannosti v Havířově. Do tohoto krajského kola postoupilo vítězné družstvo z okresního kola ve složení: Valerie Müller, Sofie Petříková, Eliška Rychlíková, Eleni Chvostková, Lukáš Bělka, Filip Stuchlík, David Hajduk a Michal Tomášek. Eleni Chvostková těsně před závody bohužel onemocněla, a proto ji nahradila Natálie Kotrusová. Do krajského kola postoupila jako vítězka ve své kategorii také Markéta Tomašovská. V krajském kole soutěžili žáci v 6 disciplínách: lehy – sedy, shyby, hod kriketovým míčkem, skok daleký, běh na 60 m a běh na 1000 m nebo dribling kolem met. Ve velké konkurenci 16 škol (hlavně s atletickým zaměřením) se všichni snažili podat, co nejlepší výkon. Naše družstvo se umístilo na 11. místě a skvělé výkony podala hlavně Valerie Müller, která skončila ze 41 dívek na skvělém 10. místě a Eliška Rychlíková, která obsadila 18. místo. Mezi chlapci vynikal Lukáš Bělka, který ze 42 chlapců obsadil 19. místo. Markéta Tomašovská získala ve své kategorii krásné 6. místo. I když tentokrát naši žáci medaili nezískali, užili si skvělou atmosféru soutěže organizované českým olympijským výborem v čele s olympijskou medailistkou Šárkou Kašpárkovou. 

Výsledky z okresního kola odznaku všestrannosti 24.4.2022: 

  1. místo –  družstvo: Valerie Müller, Sofie Petříková, Eliška Rychlíková, Eleni Chvostková, Lukáš Bělka, Filip Stuchlík, David Hajduk a Michal Tomášek 
  1. místo – Markéta Tomašovská 
  1. místo – Valerie Müller 
  1. místo – Lukáš Bělka 
  1. místo – Eliška Rychlíková 
  1. místo – Natálie Škrochová   
  1. místo – Liliana Mlynářová