Vítejte v ZŠ Horymírova

Vítejte v ZŠ Horymírova

Chytré děti

Nadstandartní vybavení pro vzdělávání vašich dětí.

Chytré děti

Nadstandartní vybavení pro vzdělávání vašich dětí.

Vážení rodiče, milí žáci, jakékoli dotazy nejen v této mimořádné době směřujte prosím na nás, na Vaši školu, abychom Vám mohli odpovědět, uklidnit Vás, pomoci Vám, dostat Vás z Vaší případné nejistoty způsobeném nedostatkem informací, které se v dnešní době každou chvíli mění vzhledem k aktuální situaci.
Vedení Vaší základky

Naše škola zahájila činnost 1. 9. 1988. Součástí komplexu školy je školní družina a školní jídelna. Od 1. 1. 2003 je součástí školy i mateřská školka a školní jídelna MŠ na ulici Rezkova 14. Jsme školou s bohatou historií a tradicí. Jsme škola bezbariérová. Ve škole působí poradenské pedagogické pracoviště. Škola se nachází na sídlišti Pískové doly v obvodu Ostrava - Jih v lokalitě Starý Zábřeh.

Metody a formy výuky

• Moderní metody a formy výuky
• Účast v mnoha projektech (i s účastí zahraničních škol)
• Ozdravné pobyty, turistické zájezdy
• Plavecký výcvikový kurz
• Lyžařský výcvikový kurz
• Metoda výuky čtení – Sfumato

Aktivity školy

• Školní klub v rámci školní družiny nabízí mnoho zájmových aktivit pro naše žáky
• Účast v mnoha projektech
• Aktivity a akce pořádané školní knihovnou
• Miniházená na škole
• Akce pořádané pro předškoláky naší MŠ Rezkova

Vybavení školy

• Kmenové třídy vybavené audiovizuální technikou
• Odborné učebny – jazykové, počítačové, fyziky a chemie, dílny, cvičná kuchyně, učebna environmentální
• Interaktivní tabule, scannery, tablety….
• Bohatá vybavenost pomůckami pro výuku odborných předmětů
• Školní knihovna
• Školní jídelna (výběr ze dvou jídel)

Květen 2020

Přeplatky za školní klub a družinu

Přeplatky za školní klub a školní družinu budou vráceny do konce června 2020. Platby budou zaslány na bankovní účty, ze kterých byly uhrazeny. V případě nejasností volejte 724 799 560 – ekonomka školy.

Projekt "Obědy do škol"

Leták

Základní Škola

Informace k nástupu školních skupin žáků I. stupně